7/12 Whatsapp Destek Hattı 0505 118 4092

YAMAÇ PARAŞÜTÜ YAPMAK İÇİN GEREKLİ OLAN MALZEMELER

Elbette yamaç paraşütü yapabilmek için paraşütünüz olması gerekiyor. Yada 1 defa ya mahsus yapıyorsanız almanıza gerek yok.

Paraşütü genel olarak dört temel parçaya ayırabiliriz: Kanat (Kanopi), ipler, kolonlar ve kuşam (harnes).

Kanat: Paraşürün uçmasını sağlayan bölümdür. İçinin havayla dolması sayesinde uçuşu sağlayan bu parça pilotun kilosuna, uçuş koşullarına ve pilotun tecrübesine göre farklı şekillerde üretilebiliyor.

Kuşam: Kuşam pilotun oturağıdır. Plastikten ya da tahtadan yapılmış bir oturma kısmı, sırtlık, omuz askıları ve kolonlardan oluşur. Tıpkı kanat gibi vücut ölçülerine uygun olarak farklı biçimlerde üretilebilir, ayarlanabilir.

İpler: Kanada yaklaştıkça ikiye veya üçe ayrılarak daha güçlü hale gelen iplerin her biri yaklaşık 100 kg ağırlığı taşıyabilmektedir. Askı ipleri ve fren ipleri olmak üzere iki çeşittir.

Kolonlar: Tüm iplerin birleştiği noktada kolonlar vardır. Kolonlar, pilotun kalkış ve iniş esnasında tüm iplere tek noktadan hükmetmesini sağlar.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

Open chat
Voyelle Tour'a Hoşgeldiniz
Merhabalar Voyelle Tour Ayrıcalıklı Aydın Çıkışlı Turlar Sayfamıza Hoşgeldiniz !
Sizlere Hemen Cevap Vermek İçin Sabırsızlanıyoruz