7/12 Whatsapp Destek Hattı 0505 118 4092

ÜLKEMİZDE EN POPÜLER YAMAÇ PARAŞÜTÜ YERLERİ?

Babadağ, Marmaris/Muğla

Ülkemizde Yamaç Paraşütü deyince ilk akla gelen yer şüphesiz Ölüdeniz dir. Ölüdeniz’ e doğru uçuşlar Babadağ üzerinden yapılmaktadır. Babadağ ülkemizde ilk uçuşların yapıldığı yerdir. Babadağ’ da 3 adet pist bulunmaktadır. 1700-1900 metre yükseklikten sporcular kendilerini boşluğa bırakırlar ve Ölüdeniz’ in eşsiz manzarasında bu adrenalin dolu sporu yapabilirsiniz. Başka bir Yamaç Paraşütü noktası ise Marmaris. Buralara ulaşım için Muğla Havalimanına uçak ile gidip karayolu ile Fethiye veya Marmaris’ e ulaşabilirsiniz.

Pamukkale Yamaç Paraşütü

Son yıllarda yapılmaya başlanan ülkemizin en güzel uçuş noktalarından bir tanesi

Pamukkale’ nin hemen sırtındaki dağdan atlanarak Hieropolis Antik Kenti ve Pamukkale Travertenlerini yukarıdan izleyerek muhteşem bir uçuş deneyimi. Toplam pist uzunluğu 350m olup hava durumuna göre 10 ila 25 dk arasında uçuş süresi değişmektedir. Pamukkale de Yamaç Paraşütü keyfi için önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

Open chat
Voyelle Tour'a Hoşgeldiniz
Merhabalar Voyelle Tour Ayrıcalıklı Aydın Çıkışlı Turlar Sayfamıza Hoşgeldiniz !
Sizlere Hemen Cevap Vermek İçin Sabırsızlanıyoruz