Sömestre Tatilinde Antalya
Notice: Undefined index: level in /home/u8421094/voyelletour.com/v1/turdetay.php on line 171

SÖMESTRE TATILINDE ANTALYA

1. GÜN

Sabah erken saatlerde belirlenen yerlerde siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz.

Antalya’ ya kadar yapacağımız yolculuğun ardından yolda alacağımız serbest kahvaltı molasının ardından Antalya’ ya ulaşıyoruz. İlk gezi noktamız olan Düden Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Düden Şelalesi'nin o eşsiz manzarasında dileyen misafirlerimiz çaylarını yudumlayabilirler. Ardından Antalya’nın en güzel plajı olan Lara Plajı’nda yer alanan Kum Heykelleri Müzesi’ne ulaşıyoruz.

Kum heykel sanatı, son yıllarda dünyada yeni yeni yaygınlaşan özel bir Ephemeral (geçici) sanat türüdür. Alternatif sanatlar kapsamında yer alan kum heykel etkinliklerinde sadece su ve kum kullanılmaktadır. Kum Heykeltıraşlar yapılan heykelin boyutları da göz önünde tutularak çalışmalarını solo ya da 2-3 kişiden oluşan ekipler halinde yürütürler. Sonuçta ise ortaya yüzlerce ton ağırlığında, metrelerce uzunluk ve yüksekliğe sahip sadece suyun ve kumun kullanıldığı muhteşem eserler ortaya çıkar. Kum Heykel Sanatı hiçbir şeyin kalıcı olmadığı ve her şeyin bir gün yok olacağı felsefesini taşır. Bu yüzden izleyenleri hayrete düşüren bu eşsiz eserler kısa bir dönem sergilendikten sonra yıkılarak tamamen ortadan kaldırılırlar.

Buradaki gezimizi tamamlıyor; artık yavaş yavaş  otelimize doğru ilerliyoruz.  Otelimize ulaşıyor ve giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra sizleri odalarınıza gönderiyoruz.

2.GÜN

Otelde aktivitilerinden faydalanıp dinlenmeniz için  2.ci günü size dinlenmeniz için bırakıyoruz. Dileyen çıkıp cevre gezintisi yapabilir.

3. GÜN

Sabah geç alacağımı kahvaltının ardından otelden 12:00 da çıkışlarımızı yapıyoruz. Antalya’ nın en güzel Antik Kentleri’ nden olan Phaselis Antik Kenti için yol çıkıyoruz. Kent M.Ö. 42 yılında Brütüs tarafından Roma'ya bağlanmış ve Bizans döneminde piskoposluk merkezi olmuştur. Rodos' lular tarafından ise M.Ö. 693 yılında bir liman şehri olarak kurulmuştur. Bu güzel Antik Kenti gezdikten sonra aracımıza binip Denize en yakın ve en yüksek dağ olan Mitolojik Dağa, Olympos Dağı'na ulaşıyoruz. Teleferikle çıkacağımız bu dağ’ da 2300m'de çay keyfi yapabilirsiniz. Bu güzel manzaraya da veda edip Antalya Kale içi Bölgesi’ne gidiyor siz değerli misafirlerimize Antalya merkez de serbest zaman veriyoruz.

Merkez gezimizi tamamladıktan sonra, Son olarak Avrupa’nın en büyük uzun tüneline sahip olan Antalya Akvaryum’a ulaşıyoruz. Dünyanın en büyük akvaryum komplekslerinden biri olan Antalya Aquarium, ilham, eğlence ve eğitimi bir arada sunuyor. 40 tematik akvaryumun ardından 131 metrelik uzunluğu ve 3 metrelik genişliği ile dünyanın en büyük tünel akvaryumu burada. Akvaryum gezimizin’ de yavaş yavaş sonuna geliyor artık dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Yol üzeri meşhur Serinhisar leblebicileri’ nde mola veriyor ve alışverişlerimizi yapıyoruz.

Sizleri aldığımız yerlere bırakıyor ve bir sonraki VOYELLETOUR organizasyonun da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.