Yuvarlakçay - Akyaka - Dalyan - İztuzu
Notice: Undefined index: level in /home/u8421094/voyelletour.com/v1/turdetay.php on line 171

YUVARLAKÇAY - AKYAKA - DALYAN - İZTUZU

Son yılların en popüler turu ile birlikteyiz. İlk olarak Yuvarlakçay’a gidiyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde enfes bir kahvaltı yapıyoruz. Sonrasında Yuvarlakçay üzerinde kurulu olan salıncakta çayın üstünde sallanmanın keyfini çıkarıyoruz. Burdan yola çıkıp Dalyan’a geçiyoruz. sazlıklar içerisinde tekne turumuz başlıyor.

Eşine zor rastlanır güzelliğin içinde serin serin gezerken kral mezarlıklarını görüyoruz. Muhteşem görüntüysüyle Dalyan’ın köklü tarihini gözler önüne seriyor. Devasa kayalar oyularak yapılan bu kral mezarlıkları ilginizi cok çekecektir.

Tura devam ettiğimizde İztuzu Plajı’na ulaşıyoruz. Bu plaj Carreta Careta’ların güvenle yavrularını emanet ettikleri ender plajlardan birisi. Dünyada doğallığını koruyan ikinci plaj olma ödülüne de sahip olan İztuzu, tam bir doğa harikası. Pilajın uzunluğu 5400 metre. Burayı gezdikten sonra teknelerimize biniyor ve Carreta Caretaları izlemek için ilerliyoruz. Şansımız varsa bu muhteşem deniz kaplumbağalarını kendi doğal ortamlarında görebiliriz.

Burdan son durağımız olan Akyaka‘ya geçiyoruz. Azmak nehrinin kıyısında adımlarken Azmak gölünün manzarısına hayran kalmamak imkansız. Tekneyle kısa bir Azmak turu yapıyoruz. Nehrin kenarında balık ekmeğimizi yedikten sonra Akyaka’dan ayrılıyoruz.

Eğlenceli gezileri bizimle tadın.

Sizi de turumuza bekleriz.