Fethiye Ölüdeniz - Saklıkent - Yakapark
Notice: Undefined index: level in /home/u8421094/voyelletour.com/v1/turdetay.php on line 171

FETHIYE ÖLÜDENIZ - SAKLIKENT - YAKAPARK

                                                                                                          FETHİYE TURU

                                                                             FETHİYE-ÖLÜDENİZ-SAKLIKENT-YAKAPARKÇok ilgi çeken turlarımızdan biri olan Fethiye turumuz için yola çıkıyoruz. İlk olarak Fethiye'de  bizim için hazırlanmış muhteşem kahvaltımızı alıyoruz, manzara eşliğinde keyifli bir güne başlıyoruz.

Kahvaltımızı aldıktan sonra, Ölüdeniz' de ki yüzme molamız için  yola çıkıyoruz. Daha sonra Saklıkent için yola çıkıyoruz, Saklıkent bir keçi çobanı tarafından 15 yıl önce keşfedilmiş muhteşem bir kanyon. Burayı keşfeden çoban burayı hükümetten kiralayıp işletmeye başlamış. İçeride müşterilere hizmet veren bir restorant bulunmakta. Saklıkent kanyonu 18 kilometrelik bir derinliğe sahip. Bu uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun kanyonu olma özelliği taşıyor.

40 derece sıcaklıkta bile buz gibi sulara sahip olan Saklıkent son zamanların en ilgi çeken yerlerinden biri oldu, 3000 yıl öncesine kadar içeride bulunan 16 adet mağaralarda insanların yaşadığına dair kanıtlar bulunmuş.

Son durağımız olan Yakapark'a geçiyoruz.. Doğanın güzellikleri arasında vakit geçirdikten ve burada yemeğimizi yedikten sonra geri dönüş yoluna koyuluyoruz. sizleri aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki VOYELLETOUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.