Batı Karadeniz
Notice: Undefined index: level in /home/u8421094/voyelletour.com/v1/turdetay.php on line 171

BATI KARADENIZ

                                                                       YAPRAKLARIN ONLARCA RENGİNİ GÖRME İMKANI

                                                                  YEDİGÖLLER' i GÖRMEDEN DÖNMEYİN!!!


Siz değerli misafirlerimizi belirlenen yerden aldıktan sonra keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Sabah ilk gezi noktamız olan Abant gölü’ ne kadar yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN CUMA

Yol üstünde alacağımız kahvaltı (EKSTRA) sonrası ilk durağımız Türkiye’ nin en popüler Gölü olan ABANT GÖLÜ'ne ulaşıyoruz. Etrafında aracımızla bir tur attıktan sonra sizleri yürüyüş için serbest bırakıyoruz. Kısa bir soluk aldıktan sonra gezi noktamız olan Safranbolu için yola çıkıyoruz. Ülkemizin UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Dünya Mirası ünvanı almış olan, göz bebeklerinden biri olan SAFRANBOLU’ya geçiyoruz. Yaşayan bir müze olan bu ilçeyi kuşbakışı göreceğimiz HIDIRLIK TEPESİ ve tarihi evlerin içinde çarşısına inip CİNCİ HOCA HAMAMI, KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ, hikayesine ve tekniğine hayran kalacağınız GÜNEŞ SAATİ, baba yadigarı yöntemlerin hala kullanıdığı Demirci zanaatini göreceğimiz DEMİRCİLER ÇARŞISI ve AKÇASU KANYONU ziyaretlerini tamamlayıp Fatih Sultan Mehmet’in o meşhur ‘lala, lala çeşm-i cihan bumu ola?’ sözünü söylediği AMASRA'ya varıyoruz. Amasra nın meşhur balık restorantlarında yöreye özgü lezzetleri tadacağımız öğle yemeğinin (EKSTRA) ardından bu şirin ilçede BAKACAK TEPESİ, AMASRA KALESİ, ÇEKİCİLER ÇARŞISI ve LİMAN’ı görüp fotoğralıyor ve bu keyifli günü güzel manzaralı otelimzide sonlandırıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN CUMARTESİ

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından DEVREK ilçesine varıyor ve bu ilçe ile özdeşleşmiş Bastonları, Baston atölyelerini görüp alışveriş yapıyor ve MENGEN'e geçiyoruz. Sıradaki durağımız YEDİ GÖLLER (Büyük göl, Küçük göl, Derin göl, Serin göl, Nazlı göl, Sazlı göl, İnce göl), bizi bekleyen minibüsler ile çıkacağımız Yedi Göller bölgesinde imkan dahilinde öğle yemeği Mangal Keyfi (EKSTRA) yapıyoruz. Oksijen ve huzur dolu yeşilin her tonunu görebileceğiniz bu doğa harikası bölge ziyaretimiz sonrası tekrar minibusler ile BOLU' ya aracımızla iniyor ve geri dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

Rehberimizin keyifli anlatımları ve ikramlarımız eşliğinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara ulaştırıyor ve bir sonraki VOYELLETOUR organizasyonunda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.