Eskişehir-Bursa Turu

ESKIŞEHIR-BURSA TURU

                                                                                                        RÜYA KENT "ESKİŞEHİR"

                                                                                                                   YEŞİL BURSA

                                                                                        ESKİŞEHİR EN KARACA OTEL KONAKLAMA

                      1 GECE / 2 GÜN

 

1.GÜN:  – GECE YOLCULUĞU

Değerli misafirlerimizle belirlediğimiz noktalarda buluşuyor, Bursa-Eskişehir turumuza başlıyoruz. Molalar eşliğinde Sabah gözlerimizi Bursa' nın Cumalıkızık köyü' nde açıyoruz.

 

2.GÜN: ULUCAMİİ - KAPALI ÇARŞI - KOZA HAN - EMİR SULTAN - PANAROMA - TOPHANE

           EKSTRA olara kahvaltı alacağımız CUMALIKIZIK KÖYÜ'ne ulaşıyoruz. Tam anlamıyla bir Osmanlı Köyü, dar sokakları tarihi evleri ile Uludağ eteklerinde hayranlık uyandırıyor. Kahvaltımız ve köy gezimiz sonrası BURSA merkeze geliyoruz. Tüm Bursa şehrine kuşbakışı bakacağımız TOPHANE ilk durağımız. Burada OSMAN GAZİ ve ORHAN GAZİ TÜRBELERİ'ni ziyaret ediyoruz. Tarihi sokaklarda yapacağımız yürüyüş ile muhteşem mimarisi ile göz kamaştıran ULU CAMİ'ye varıyor, rehberimizin detaylı anlatımı sonrası, TARİHİ KAPALI ÇARŞI ve KOZAHAN'ı gezip, meşhur İskender Kebabı tatmak için boş zaman veriyoruz.
Boş zaman ardından Bursa nın simgesi haline gelmiş olan YEŞİL TÜRBE’yi ve YEŞİL CAMİİ ziyaret edip bu güzel günü otelimizde sonlandırıyoruz ve Eskişehir' deki otelimizde doğru yol alıyoruz.

Konaklama Eskişehir En Karaca Otel Eskişehir

                 

3.GÜN: KENT PARK-ODUNPAZARI-BALMUMU MÜZESİ-ATLIHAN EL SANATLARI ÇARŞISI-SAZOVA MİLLİ PARKI

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bir Avrupa Kenti olan Eskişehir’ de gezmelere başlıyoruz. İlk olarak Bir İç Anadolu Kenti olan Eskişehir’ in plajını görmek için Kent Park’ a gidiyoruz. Eskişehir halkının nefes alması için yapılmış mükemmel bir proje olan Kent Parkı takdir ederek, fotoğraflayarak aracımıza biniyoruz. Eskişehir’ in en önemli gezi noktası olan Odunpazarı bölgesine ulaşıyoruz. Şehrin en önemli Müzesi olan Balmumu Heykelleri Müzesi’ ne giriş yapabilmek için sıraya geçiyor ve biletlerimizi alıyoruz. Bu arada Eskişehir de bütün müzeler cüzi miktarda ücretli. Buradan gelen gelirler kız çocuklar ve engelli çocukların eğitiminde kullanılıyormu. Belediye başkanlığı döneminde Eskişehir’ i bugün ki konumuna getiren Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’ in kendisinin tek tek yaptığı Balmumu heykelleri ile oluşturduğu müzeyi gezmeye başlıyoruz. Hepiniz tarih içinde yolculuk yapacak, çocukluğunuza dönecek, en sevdiğiniz sinema karakterlerini burada tekrar göreceksiniz ve hatıra fotoğrafı çekileceksiniz. Müzeden ayrılıp Odunpazarı sokakları’ nda yürümeye başlıyoruz. Atlıhan El sanatları çarşısını geziyor sizlere alışveriş yapmanız için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimizi Eskişehir’ in meşhur Met Helvası, Haşhaş Ekmeği’ nden alabilirler. Eskişehir’ e gelmişken Çi börek yemeden olmaz deyip aracımıza binip Porsuk Çayı civarı’ na gidiyoruz. Meşhur Çi Börekçi de alacağımız yemeğimiz sonrasında Porsuk çayı’ nda tekne gezintisi yapabilir, güzel kafeteryalarda oturup bi yorgunluk kahvesi, çayı içebilirsiniz. Toplanma yerimizde buluşup son zamanlarda çok popüler olan Sazova Milli Parkı’ na gitmek için aracımıza biniyoruz. Sazova Milli Parkı içerisinde bir çok birimi bulunduran çok büyük bir Park, Masal şatosu, Hayvanat Bahçesi, Korsan Gemisi, Türk-İslam Dünyası, Miniatürk gibi bölümleri bulunmakta. Cüzi Miktarda giriş ücretleri olan bu bölümlerde dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Yavaş yavaş turumuzun sonuna geliyor bu güzel gezinin ardından keyifli sohbetlerle dönüş yolculuğuna geçiyor ve siz değerli misafirlerimizi gece vakti aldığımız yerlere bırakıyoruz. Bir sonraki VOYELLE TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.