Uçaklı GAP turu
Notice: Undefined index: level in /home/u8421094/voyelletour.com/v1/turdetay.php on line 171

UÇAKLI GAP TURU

1. GÜN  GAZİANTEP – HATAY - UZUN ÇARŞI – HABİB-İ NECCAR CAMİİ - TARİHİ SOKAKLAR - ST. PIERRE KİLİSESİ - ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:00 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı' nda VOYELLE TOUR Kontuarında buluşuyoruz.  Check-in işlemlerimizin ardından PEGASUS HAVAYOLLARI PC3010 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:00’de uçuşumuza başlıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik keyifli bir uçuşun ardından Adana Şakirpaşa Havalimanı'na iniyoruz. Bagajlarımızı alıp bizi bekleyen tur aracımıza biniyoruz.

Yolda kısa bir kahvaltı molası (EKSTRA) veriyoruz. Ardından 2.5 saatlik yolculukla dillerin ve dinlerin kardeşçe bir arada yaşadığı, hoşgörünün başkenti, Roma İmparatorluğunun olimpiyatlar şehri diye bütün Dünya’da nam salmış Hatay ili merkezi Antakya’ya ulaşıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un-ı Sefa ve Yasin Süresinde adı geçen Habib–i Neccar’ ında kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camini ziyaret ediyoruz. Sonraki güzergahımız da, Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor, sonrasında, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyoruz. Hatay gezimizi tamamladıktan sonra düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ” unvanı alan Antep’e varıyoruz. Yolculuğumuzdan sonra Antep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlıyoruz. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikayenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Antep gezimizin geri kalanını son günümüze bırakarak otelimize yerleşiyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi panoramik olarak gezerek, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama Gaziantep My Home Hotel2.GÜN HALFETİ - ATATÜRK BARAJI - ADIYAMAN -  CENDERE KÖPRÜSÜ –  NEMRUT TÜMÜLÜSÜ – NEMRUT GÜNBATIMI

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, Yol güzergahımız da Birecik' de bulunan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı merkeze uğruyor yetkililerden bilgiler alıyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra İlk durağımız Birecik Barajı’nın yapımıyla birlikte bir kısmı sular altında kalan Halfeti, 2. durağımız. Birecik Baraj Göl’ü üzerinde 1 saat süren bir Tekne Turuna (EKSTRA) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada (EKSTRA) öğle yemeğimizi alabilirler. Tekrar aracımıza binip Atatürk Barajı Seyir terasına kadar ilerliyor bu güzel manzarada çay molası veriyor, ve aracımızla Kahta' ya kadar gidiyoruz. Ardından bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. (EKSTRA) Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsü ' ne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekeceğimiz fotoğraflardan sonra, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia' yı görüyoruz ve devamında 2100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene Kralı Antiochos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin yapacağı anlatımlar sonrasında Gün Batımını seyrediyoruz . Ardından tekrar minibüslerimize binerek Kahta' daki aracımıza ulaşıyor, Adıyaman' da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Adıyaman ANTİOCHOS HOTEL

 

3.GÜN HASANKEYF-MİDYAT-MOR GABRİEL MANASTIRI-MİDYAT KONUK EVİ

Sabah kahvaltısının ardından Midyat için yola koyuluyoruz. Uzun bir yolculuk sonrasında önce maalesef sular altında kalan HasanKeyf' i görüyor tekrar yarım saatlik bir yolculuk sonunda Midyat’ a varışımızla birlikte ilk olarak (EKSTRA) öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından birçok dizinin çekildiği Midyat konukevi ve Mor Gabriel Manastırı ziyaret noktalarımız olacak (Müsait olması durumunda gezilecek). Mimarisiyle insanları etkileyen bu güzel kentte ziyaretlerimizin sonrasında Telkariciler çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Mardin için yola koyuluyoruz. Dinlerin ve Dillerin bir arada bulunduğu, Türk, Kürt, Süryani, Arap her kültürden birçok insanın bir arada yaşadığı, kültürel ve etnik coğrafyanın bütünleştiği Mardin, el yapımı taş işçiliği ve kendine has dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen, kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Artuklu sanatının her detayını taşıyan Taş işçiliğinin muntazam olarak sergilendiği Medrese uzun yıllar eğitim amaçlı kullanılmıştır. Rehberimiz sizi bu yapının özelliklerini anlatırken büyüleneceksiniz. Medreseden ayrıldıktan sonra Eski Mardin Meydanı'na varıyoruz ve aracımızdan inip taş kaplı dar sokaklarında yürümeye başlıyoruz. Belediye temizlik işlerinin kadrolu eşekler ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaralar'da hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz. Güzel bir tarihi konak yapısı olan PTT binasını da görerek günümüzü sonlandırıyoruz ve Mardin’deki otelimize geçiyoruz.

Kızıltepe DÜNYA SIR HOTEL


4.GÜN GÖBEKLİ TEPE TAPINAĞI – HALİL-ÜR RAHMAN VE RIZVANİYE CAMİLERİ – BALIKLI GÖL – AYN-EL ZELİHA GÖLÜ – HZ. İBRAHİM MAKAMI – BEDESTEN VE GÜMRÜKHAN - SIRA GECESİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında yola çıkarak Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ ya ulaşıyoruz. İlk olarak bir çiftçinin karasabanla tarlasını sürerken buluğu taşı müzeye götürmesiyle 1963 yılında keşfedilen Göbekli Tepe' ye varıyoruz. Dünyanın en eski tapınağı olma özelliğine sahip bu yapı grubunda halen kazı ve restorasyon çalışmaları sürmekte. Ancak halen kim, ne zaman, neden inşa ettiği konusunda gizemini koruyor (restorasyon çalışmaları devam etmekte, müsait olması durumunda gezilecek) Göbekli Tepe gezimizin sonra Urfa merkez için yola koyuluyoruz. Şehir merkezine geçerek yer alan Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrükhan'da vereceğimiz serbest mola alışveriş yapabilirsiniz (EKSTRA) Yemek sonrasında Şanlıurfa’da meşhur ve simgelerinde biri olmuş Sıra Gecesine katılıyoruz (EKSTRA)

Konaklama Şanlıurfa İPEK PALACE


5.GÜN HARRAN - ADANA - TAŞÖPRÜ - MERKEZ CAMİİ

Oteldeki sabah kahvaltısının ardından aracımıza binip Harran Ovası' ndaki Harran İlçesine ulaşıyoruz. Eski Harran evlerini, Kültür evini gördükten sonra, Dünyanın ilk üniversitesi' ni ziyaret ediyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamladıktan sonra Adana' ya doğru yola koyuluyoruz. Adana' daki gezi noktalarımız muhteşem Taşköprü ve Merkez Camii oluyor. Son olarak siz değerli misafirlerimize Adana Kebabı yedirdikten sonra Havalimanı' nın yolunu tutuyoruz. Pegasus Hava Yolları 21:00 Adana-İzmir seferi ile İzmir uçuşu' na başlıyoruz. İzmir' e ulaşmamızın ardından siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyor bir sonraki VOYELLETOUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.